Jak se vyřizují rychlé půjčky?

Možností, jak si vyřídit rychlou půjčku je spousta. Alespoň to všude hlásají a všude se o tom píše. Rychlá půjčka dokonce nedávno pomohla vašemu sousedovi vyřešit problém s porouchaným autem a nedostatkem financí na jeho opravu. Teď jste se i vy dostali do drobné finanční tísně. Běžné půjčky, které banky nabízejí, jsou zbytečně moc, a proto zvažujete možnost rychlé půjčky. Ale máte strach, abyste nic neuspěchali a nepadli do pasti podvodníkům. Jak si rychlou půjčku vyřídit, aby vše klaplo, jak má?

Jaké hlavní znaky má rychlá půjčka?

Rychlé půjčky jsou nejčastějším produktem nebankovních společností, s nimiž se v poslední době roztrhl pytel. Většinou se jedná o nabídku maximálně pár tisícovek (až 10.000 Kč) se splatností několik týdnů, maximálně 3 měsíce. K hlavním znakům rychlé půjčky patří:

  • rychlost a snadnost vyřízení z pohodlí domova,
  • peníze na vašem bankovním účtu nejpozději do druhého dne,
  • anonymita,
  • žádné dokládání výše příjmu, žádná potřeba ručitele,
  • krátkodobost – nezavážete se na dlouhou dobu,
  • možnost první půjčky zdarma (většina nebankovních společností nabízí svým novým klientům možnost první půjčky zdarma, tím si mohou klienti vyzkoušet její služby).

Kde rychlé půjčky sehnat?

Informovanost o rychlých půjčkách je opravdu velká, a proto, když už se rozhodnete rychlou půjčku si vyřídit, nejspíš nebudete mít žádný problém s její nabídkou. Poskytovatelů nebankovních společností je hodně, a proto využijte možnost výběru. Porovnávejte, pozorně čtěte podmínky půjčky, ptejte se na půjčku svých známých, třeba s ní mají nějaké zkušenosti. S nabídkou rychlých půjček se setkáte na internetu, v časopisech nebo v televizi.

Jak si rychlou půjčku vyřídit?

Výhodou rychlé půjčky je fakt, že pro její vyřízení nemusíte vytáhnout paty z domu. Vše vyřídíte hezky z pohodlí domova buď skrze formulář na webových stránkách dané společnosti, nebo po telefonu. Vyřízení rychlé půjčky je otázkou pár drobných kroků, které zvládne opravdu každý.

V čem vám může rychlá půjčka pomoct?

Rychlá půjčka vám může pomoct vyřešit vaši tíživou finanční situaci. Pro finanční zdraví jednotlivce či celých rodin je důležité, aby se půjčka v rodině nestala zažitým pravidlem. Není od věci si sem tam půjčkou vypomoct třeba při nečekaných výdajích či vyšším finančním zatížení. Když se ale půjčka lepí půjčkou, o které rodina ví, že na její splacení mít stejně nebude, zavání to průserem, až dluhovou pastí.

Rychlá půjčka je šikovnou variantou, když vám chybí pár tisícovek do výplaty a nechcete nebo si nemůžete půjčit od svých známých.

Jaká jsou rizika rychlé půjčky?

Rizika rychlé půjčky existují a ne že ne. Setkat se můžete s následujícími:

  • nebudete mít dostatek financí na zaplacení půjčky,
  • sjednáte si nevýhodnou půjčku s příliš vysokým úrokem,
  • naletíte lichvářům, jejichž na první pohled výhodná půjčka se promění v nesplatitelný závazek,
  • začnete se na půjčku spoléhat natolik, že půjčku budete lepit další půjčkou.

Shrňme to. Rychlá půjčka vám může pomoct řešit nevlídnou finanční situaci. Může se ale stát dalším hřebíkem do rakve vaší zadluženosti. Předtím, než vytočíte telefonní číslo některé nebankovní společnosti, vše si dobře promyslete. Na trhu jich totiž existuje mnoho, tudíž máte na výběr. Kolikrát se právě zbrklost klienta stala závažným důvodem toho, že si vyřídil nevýhodnou půjčku.