Jaké jsou výhody krátkodobé půjčky?

Možná s vyřízením krátkodobé půjčky spíše otálíte. Říkáte si: „vždycky jsme nějak vyšli, tak proč to hrotit?”. Jenže pak vám doma přestane fungovat pračka, na opravu to není a na novou nemáte dostatek financí. Jednoduše jste s tím nepočítali, a proto jste při placení předchozích důležitých plateb sáhli do rezervních úspor. Teď by se vám bodly. Co teď? Víte, že příští měsíc na pračku mít budete, za 14 dnů už ale pomalu nebudete mít v čem chodit. Tento i mnoho dalších podobných problémů může vyřešit krátkodobá půjčka. Znáte její výhody?

S krátkodobou půjčkou se nezavážete na dlouhou dobu

Výhodou krátkodobé půjčky je její krátkodobost. Někdy zkrátka nepotřebujete statisíce k tomu, abyste si dopomohli k lepší finanční situaci. Banky ale s krátkodobými půjčkami moc nepočítají na rozdíl od nebankovních společnostní, které na rychlost a krátkodobost půjček sázejí.  Krátkodobé půjčky mají hned několik znaků:

  • mají splatnost několik týdnů, maximálně 3 měsíce,
  • lze si je sjednat během pár chvil online na internetu,
  • u krátkodobé půjčky nepotřebujete dokládat svůj příjem,
  • nepotřebujete ručitele,
  • obvykle lze první půjčku vyřídit zdarma bez poplatků.

Krátkodobou půjčku rychle splatíte

Tím, že vás krátkodobá půjčka nezaváže na hodně dlouhou dobu, omezíte i rizikové faktory dostat se do dluhové pasti. Po pár týdnech půjčku splatíte a více vás už nezatěžuje. Klíčové je už při vyřízení půjčky myslet na to, zda na její řádné splacení budete mít. Jestli peníze nemáte tento měsíc a víte, že je nebudete mít ani příští, nemá krátkodobá půjčka smysl a moc vám nepomůže.

Vyřízení krátkodobé půjčky je velmi rychlé

Vyřízení krátkodobé půjčky vám potrvá jen pár chvilek. Většina nebankovních společností má na svém webu krátký formulář, skrz něj můžete půjčku vyřídit za pár minut a peníze můžete mít na svém bankovním účtu do druhého dne.

K dalším výhodám krátkodobé půjčky patří:

  • anonymita,
  • skutečnost, že nemusíte dokládat záměr platby,
  • vyřízení z pohodlí domova.

Jaká jsou rizika krátkodobé půjčky?

Nebudeme vám tvrdit, že krátkodobé půjčky obnáší jen samé výhody. Samozřejmě zde existuje i riziko nesplácení. A to:

  • když špatně odhadnete vaši situaci a nebudete moci půjčku splácet,
  • když narazíte na nesolidního poskytovatele půjčky.

Proto je dobré dát si čas a nic neuspěchat. Je doporučené vybírat z řady poskytovatelů rychlých půjček podle referencí jejich zákazníků. Nejhorší ze všeho je, když se rozhodnete vaši stávající půjčku lepit půjčkou.