Nízká měsíční splátka má své výhody

Ne vždy můžeme zaplatit za naše nákupy ihned. Při větších investicích má půjčka jistě své opodstatnění. V první chvíli jistě napadne každého z nás, že je lepší zvolit si co nejkratší dobu splácení a dluh rychle umořit. Je to opravdu správný postup?

Zařizování nového bytu, který jste si pořídili, vás stojí mnohem více, než jste původně plánovali. Je třeba nákladnější rekonstrukce, jelikož jste v průběhu prací narazili na celou řadu dalších nešvarů, které je třeba odstranit. Ano, v takové situaci velká většina z nás sáhne po některé z půjček. Je třeba zařídit bydlení co nejdříve a vlastních prostředků se nedostává. Ve chvíli, kdy podepisujete úvěrovou smlouvu, si snadno spočítáte, jak velkou částku můžete měsíčně v rodinném rozpočtu postrádat a snažíte se o to, aby tato částka byla co nejvyšší. Záleží vám na tom, abyste dluh splatili co nejdříve.  Pokud nenastane žádná mimořádná událost, nebudete mít se splácením problém, ale co když ztratíte na čas zaměstnání? Co když přijde dlouhodobá nemoc? Co když se vám nebo partnerovi přihodí nějaký úraz?

Při plánování splátek buďte opatrní

Jakmile budete uzavírat úvěrovou smlouvu, zvolte raději menší částku, která se vám bude splácet velmi pohodlně i v případě, kdybyste byli na čas odkázání pouze na financování vašich potřeb z jednoho platu. Je mnohem výhodnější si přebytečnou částku spořit a vytvořit si krátkodobou finanční rezervu. Celá řada půjček totiž nabízí možnost předčasného splacení bez dalších poplatků. Ujistěte se, že půjčka, kterou si sjednáváte, nabízí tuto možnost. Po několika měsících můžete uspořenou částku vložit na úvěrový účet jako mimořádnou splátku a přitom se nemusíte každý měsíc obávat, zda nenastane problém s úhradou všech složenek.

Východisko z vaší složité finanční situace

Jste v situaci, kdy jste nevýhodnou úvěrovou smlouvu uzavřeli před několika lety? Každý měsíc máte problém se zaplacením všech povinných úhrad? Řešte vaši situaci co nejdříve! Využijte příznivé situace, která v současné době ovládá finanční trhy! Bankovní i nebankovní poskytovatelé půjček snížili úrokové sazby a vy můžete platit mnohem méně! Refinancování stávajícího úvěru má tu výhodu, že získáte nejen nižší úrokovou sazbu, ale můžete si i rozvrhnout splácení na mnohem delší období. Částka, kterou budete každý měsíc zasílat z vašeho bankovního účtu, už bude pro váš rodinný rozpočet mnohem přijatelnější. Nechejte si zpracovat nezávaznou kalkulaci a rychle zjistíte, že finanční situace vaší rodiny může být mnohem lepší. A to vše jen díky levnějším úvěrům, které právě kralují na finančních trzích.